Warsztaty

Aleksandra Tubielewicz

aleksandra tubielewicz

Tytuł

Talenty - Współczesna kultura potrzebuje Boga!


Bio

Założycielka wydawnictwa Dziennik Nowego (2016). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2010–2015). Aktualnie studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Krakowskiej ASP (2016). Zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji.

Wywodzi się ze środowiska LGBTQ (była menadżerką klubu gejowskiego, organizatorką festiwali trans, uczestniczką queerowego życia stolicy). Po nawróceniu w 2012 roku zaangażowała się w działalność jednego z kościołów ewangelickich, a pracę artystyczną poświęciła poszukiwaniu „żywej wiary”. Od 2015 roku, prowadzi ogólnopolską grupę artystów chrześcijan, organizując studia biblijne, warsztaty oraz wspólne wystawy.

Uczestniczka wielu wystaw m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, CRP w Orońsku, Instytucie Polskim w Budapeszcie, galerii Test w Warszawie.


O warsztatach

To spotkanie dla osób które poprzez swoje pasje i zajawki, chcą komunikować światu ewangelię Jezusa.

Każdy z nas, żyje w otoczeniu osób które czekają właśnie na nasze historie. Twoje świadectwo i talenty są potężnym narzędziem do dzielenia się Bogiem z innymi. Wiele osób może kwestionować twoją wiedzę na dany temat, ale nikt nie może podważyć osobistych doświadczeń! W relacji z Bogiem przeżywamy różne chwile, w których widzimy Jego miłość, uzdrowienie, zaopatrzenie itd., Na tym warsztacie nauczymy się i będziemy ćwiczyć, jak się tym dzielić poprzez nasze talenty.

Celem spotkań będzie zachęcenie Was do poszukiwania własnego obszaru działań ewangelizacyjnych, nakierowanych na osobiste doświadczenia związane ze środowiskiem i kulturą w ktorej Bóg nas postawił.

Elliott Phillips

Elliott_Phillips

Tytuł

Small talk o życiu na misji (from Texas to Bielsko)


Bio

Elliott jest misjonarzem Stowarzyszenia Fala/Josiah Venture. Pracuje z projektem Exit Tour, który prowadzi profilaktykę w szkołach oraz ewangelizacyjne koncerty finałowe. Studiował w Dallas na Dallas Theological Seminary. Mieszka w Polsce od lutego. Elliott kocha Polskę i Polaków. Chce widzieć młode pokolenie zaangażowane w życie kościoła, stające się liderami w swoich lokalnych społecznościach.


O warsztatach

Small talk z misjonarzem z USA. Masz jakieś pytania o uczniostwie, powołaniu lub życiu na misji w Polsce? Weź je ze sobą na spotkanie Elliottem! Istnieje możliwość ćwiczenia języka angielskiego w mowie. Umiejętność ta nie jest konieczna do wzięcia udziału w seminarium.

Angelika Adamczyk

Angelika_Adamczyk

Tytuł

Jak cię widzą, tak cię piszą, czyli o budowaniu swojej marki w sieci.


Bio

Angelika - z wykształcenia prawnik, z pasji teolog. Kocha Boga i ludzi. Jej motto życiowe brzmi: jeśli życie warte jest przeżycia, to tylko na chwałę Chrystusa. Tematyka Bożej świętości jest bliska jej sercu, i to o praktycznym wymiarze świętości chce porozmawiać na warsztacie. Poza tym lubi maliny, spacery i czasem uzupełnia to poezją.


O warsztatach

Dziś Internet, dla wielu młodych ludzi i nie tylko dla nich, stanowi główne źródło wiedzy na temat świata. Mówi się, że jeśli nie ma czegoś w Internecie, to prawdopodobnie nie istnieje. Jeśli więc cała rzeczywistość została zamknięta w sieci – czy my jako ludzie, powinniśmy się w niej znaleźć? W jaki sposób mądrze korzystać z social media, i jaki obraz siebie budować – o tym wszystkim na warsztatach.

Robert Merecz

Robert_Merecz

Tytuł

Ewangelia Judasza, Tomasza, i inne pisma pozabiblijne pierwszych wieków n.e.


Bio

Doctor of Philosophy (University of Edinburgh, 2010), doktor nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej (Chrześcijańska Akademia Teologiczna, 2007), Master of Theology (Dallas Theological Seminary, 2003), magister ekonomii (Uniwersytet Szczeciński, 1999). Pobyty stypendialne w Jerusalem University College (2006), Institut Catholique de Paris (2007) oraz w Eberhard Karls Univesität Tübingen (2008). Prowadził zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Edynburskim.

Szczecinianin lubiący powiedzenie "dwóch na jednego to banda łysego". W tym roku jego ulubiony fragment literatury polskiej to "a imię jego czterdzieści i cztery". Były mistrz Polski w piłce wodnej, a obecnie wierny kibic poczynań Filipa i Daniela - jego synów. Prywatnie dumny mąż Emilii. Redaktor Szkockiego Przeglądu Parlamentarnego. Biblista z zamiłowania i pastor z powołania (przynajmniej zboru szczecińskiego).


O warsztatach

Jest wiele ewangelii, listów, objawień, które były napisane w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, a których nie ma w Biblii. Co w nich jest, że nie chciano tej wiedzy przekazywać dalej? Dlaczego kościół nic o nich nie mówi? Dlaczego ukrywa się to przed Tobą? W czasie seminarium uczestnicy będą analizować wybrane fragmenty z tych tajemnych ksiąg. Seminarium tylko dla wtajemniczonych!

Adam Löffler

adam-loffler

Tytuł

Modlitwa - You do it wrong?


Bio

W dzieciństwie Adam był jedynym ewangelicznie wierzącym chłopakiem w szkole. Uwierzył w Jezusa jako nastolatek i Bóg zaczął wkładać w niego ogromne pragnienie mówienia młodym ludziom o Bogu. Pomagał w organizacji kilku chrześcijańskich obozów języka anielskiego, które skupiał się na inwestowaniu w młodych, misyjności i czynieniu uczniami. Po ukończeniu uniwersytetu w Krakowie, Adam dołączył do chrześcijańskiego Stowarzyszenia Fala i stał się misjonarzem służącym we własnym kraju. Obecnie mieszka wraz z żoną Olą w pobliżu Gdyni, gdzie służy jako lider uwielbienia i młodzieży. Jest też częścią zespołu English Camp Polska, gdzie odpowiada ze współpracę z polskimi kościołami. Adam to pozytywny gość, który kocha Boga i młodzież. Razem z żoną regularnie inwestują w młodych ludzi z lokalnej społeczności. Oboje są mocno zaangażowani w inicjatywy dla młodych wierzących i prowadzą grupę mentoringową. Są bardzo wdzięcznymi rodzicami Dawidka, który wywrócił ich życie do góry nogami.


O warsztatach

Czasem chcemy uczyć się głębokich zagadnień eschatologii. Wiedzieć wszystko o różnicach między amilenializmem, premilenializmem i usilnie próbujemy znaleźć odpowiedzi dotyczące głębi predestynacji, jednak pośród istotności tych kwestii zapominamy o głównym celu naszej codzienności na ziemi. Założe się, że niejednokrotnie byłeś tak zajęty nauką, służbą, "życiem", że modlitwa zostawała spychana na dalszy plan. Modląc się przed snem twoje oczy same zamykały się ze zmęczenia, ale (nie ma co się oszukiwać) także z nudów.

Tak własnie wyglądało moje podejście do "rozmowy" z Bogiem. Przyszedł jednak czas, w którym zacząłem głebiej doszukiwać się prawdy na temat modlitwy. Zadawałem sobie coraz więcej pytań: Czy to, co robimy w kościele jest naprawdę jedyną poprawną i biblijną metodą rozmowy z Bogiem? Czy można modlić się niewłaściwie i w rozmowie nieodczuwać nawet obecności naszego rozmówcy? Po co modlić się tak by inni słyszeli a gdy już skończę powiedzieli "magiczne" "Amen"? Czemu inni potrafią wołać do Stwórcy godzinami, płakać i emanować relacją z Najwyższym, kiedy ja zwyczajnie nie lubię się modlić?

Jestem wdzięczny Bogu, że dał mi przejść przez podróż po świecie modlitwy i pokazał ile jeszcze przede mną pracy. Dziękuję Mu za to, że moje życie modlitewne zupełnie się odmieniło, a znalezienie niektórych odpowidzi miało zanczący wpływ na moją wiarę, realcję i postrzeganie mojego Ojca w Niebie.


Bez względu na to czy jesteś modlitewnym gigantem, czy nigdy nie rozmawiałeś ze Stwórcą, ten warsztat jest dla Ciebie. Chcemy rozmawiać o rodzajach modlitwy, szukać odpowiedzi na dziwne pytania i razem, w jedności, stawać przed Najwyższym uwielbiając Go i walcząc... Walcząc? Tak! Philip Yancey, autor wielu książek (również o modlitwie), powiedział kiedyś: "Wiarę uważałem za dar, który się ma albo się go nie ma, a nie za coś, co można rozwijać dzięki ćwiczeniu, jak mięśnie. Moja postawa jednak się zmienia, zaczynam bowiem rozumieć wiarę jako formę potyczki z Bogiem. Może nie stać mnie na wiarę w cuda, albo na to, by mieć wielkie marzenia, ale mogę naprawdę ćwiczyć swoją wiarę, mocując się z Bogiem w modlitwie".

Wojtek Kowalewski

wojtek-kowalewski

Tytuł

Więcej niż fan - wizja uczniostwa


Bio

Absolwent studiów teologicznych w WBST w Warszawie i w Cardiff University. Pastor, doktor teologii praktycznej, mówca motywacyjny i coach. Jest członkiem zarządu i wykładowcą programu rozwoju przywództwa Centrum Edukacji Liderów i członkiem Rady Kościoła. Kierownik kampanii multimedialnej „Prosto z Serca”. Założyciel i Prezes Zarządu Instytutu Rozwoju “Złote Jabłko”. Regularnie publikuje artykuły z zakresu duchowości, misji, przywództwa i coachingu.


O warsztatach

Jezus nie szuka fanów, ale naśladowców. W czasie tego warsztatu dowiesz się jaka jest różnica między fanem a naśladowcą Chrystusa i czym jest uczniostwo w praktyce. Kluczowe zdanie: Zobacz tłum z perspektywy pojedynczej osoby, zbuduj z nią więź i wyposaż by dotrzeć do tłumów!

Olek Podwysocki

olek-podwysocki

Tytuł

I & Movie


Bio

Od kilku lat działa w dziale wideo. Jest to jego największa pasja, zaraz obok snowboardu i gry na gitarze. Podczas warsztatów, podzieli się z Wami wiedzą z zakresu tworzenia wideo, krok po kroku.


O warsztatach

Sztuka mediów, zarówno od strony graficznej, jak i filmowej, jest coraz bardziej zauważalna w kościołach. Jaką wartość może sfera wideo wnieść do Twojego kościoła?


Podczas warsztatu chciałbym podzielić się swoją przygodą z filmem i tym samym zarazić Was fantastyczną pasją, jaką są media. Kluczowym elementem jest wspólny montaż jednego z filmu. Zapraszam!

Program

Czwartek 15.08 Piątek 16.08 Sobota 17.08 Niedziela 18.08
8:00   Poranna inspiracja Poranna inspiracja Poranna inspiracja
9:30 - 11:00 Rejestracja Spotkanie plenarne - Michal Szlachetka - Uświęcenie Spotkanie plenarne - Filip Łapiński - Bogobojność 10:30 Spotkanie plenarne - Samuel Skrzypkowski - Pokorze
11:30 - 13:00 Warsztaty - sesja 1 Warsztaty - sesja 1 11:00 Nabożeństwo
14:30 - 16:00 Warsztaty - sesja 2 Panel Dyskusyjny  
16:30 - 18:00 Program wieczorny - Remigiusz Neumann - Posłuszeństwo Program wieczorny - Leszek Wakuła - Kościół Program wieczorny - Uwielbienie  
19:00 12 Kamieni, Frühstück Pathlife Gospel Joy  
21:00 - 22:00 Koncert FreshStage Koncert FreshStage Koncert FreshStage  
22:00 - ... after-party after-party after-party  

Rejestracja

 • Podstawa

  Wjazd na festiwal

  Możliwość dokupienia noclegu

  Możliwość dokupienia caterignu (śniadanie, kolacja)

  140zł

 • Opcja z namiotem

  Wjazd na festiwal

  Pole namiotowe

  Możliwość dokupienia caterignu (śniadanie, kolacja)

  170zł

 • Full opcja

  Wjazd na festiwal

  * Nocleg w ośrodku

  Catering: śniadanie, kolacja

  295zł

 • Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe
 • Zapewniamy Foodtrucki w trakcie trwania całego festiwalu
 • Na ośrodku znajdziecie również dostępne toalety oraz kabiny prysznicowe
 • * - liczba miejsc ograniczona

Kontakt

Wolontariat

+48 512 377 234

wolontariat_@_refreshfestiwal.pl

Rejestracja

+48 570 016 909

rejestracja_@_refreshfestiwal.pl

Rafał Dziarski

+48 728 465 839

kontakt_@_refreshfestiwal.pl

Konto Bankowe

Duszpasterstwo Młodzieży KChB
27 2130 0004 2001 0646 4077 0002